Kist İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kist İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kist İçin Soğan Kürü, özellikle yumurtalıklarda meydana gelen kistler üzerinde oldukça etkili olan soğan kürü, genel olarak çikolata kisti ve miyomlar üzerinde de çok etkilidir. Bu nedenle soğan kürü uygulanmaya başlandıktan yaklaşık 2-3 gün kadar kısa bir sürede etkisini göstermeye başlayacaktır. Soğan kürü ayrıca kistlerin yanı sıra menopoza girmiş bayanlarında bu dönemi rahatlıkla atlatmaları açısından oldukça büyük faydalar sağlamanın yanı sıra menopozun başlamasını geciktirmektedir. Ayrıca soğan kürünü uygulayan kişilerin bu kürün dışında herhangi başka bir kür kullanmaları da oldukça sakıncalıdır. Uygulanacak farlı bir kürle soğan kürü birleştiğinde bu birleşme size yarardan çok zarar verecektir. Bu nedenle soğan kürü yalnız olarak uygulanmalıdır.

Soğan Kürü İçin Gerekli Malzemeleri
  • 1 tane büyük boy beyaz renkte kuru soğan
  • 2 su bardağı klorsuz su
Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan kürü hazırlamak için küçük bir tencereye 2 su bardağı kadar klorsuz damacana suyu ilave ettikten sonra tencereyi ocağa alarak suyun kaynamasını sağladıktan sonra 3-4 dakika kadar suyu kaynatalım. Ardından kaynayan suyun içine 1 adet kuru soğanı kabukları da üzerinde kalacak şekilde 4 eşit parçaya bölerek ilave edip soğanları 5-6 dakika kadar ağır ateşte kaynattıktan sonra ocaktan alarak soğuması için beklemeye bırakalım.

Soğan Kürü Nasıl Uygulanır?

Kaynatılarak elde edilen soğan kürü ılıdıktan sonra öğlen yemekleri ve akşam yemeklerinden yaklaşık 10 dakika kadar önce 1 er su bardağı olarak içilir. Soğan kürüne 15 gün süresince ara vermeden uygulandıktan sonra bırakılır. Soğan kürü uygulanırken içine herhangi bir tatlandırıcı ilave edilmeden kullanılmalıdır. Ayrıca soğan kürünün en fazla etki sağladığı dönem adet bitiminin 1 hafta sonrasıdır. Soğan kürünün 15 günlük uygulanması sonucunda bir sonraki adet döneminizi oldukça rahat geçirmenizde büyük faydalar sağlayacaktır.

Kist İçin Soğan Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Beyaz Soğan Türleri ve Özellikleri

Beyaz Soğan Türleri ve Özellikleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6