Soğan Maskesi Tarifi ve Kullanımı
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Soğan Maskesi Tarifi ve Kullanımı

Soğan Maskesi, Yağlı ciltlerde sivilce meydana gelmesi diğer cilt yapılarına göre daha fazla gerçekleşmektedir. Bu nedenden dolayı yağlı ciltlerde sivilceleri yok edebilmek için ciltte soğan maskesi kullanımı uygun görülür. Sivilce tedavisinde çok sık kullanımı sağlanan soğan maskesi, cilt üzerinde oluşan sivilceleri yok etmenin yanı sıra maske içerisinde bulunan yulaf maddesi cildin gözeneklerine derinlemesine temizlik oluşturur, gözenekleri açar ve cildin rahat nefes almasına olanak sağlayarak cildi ferahlatır, cildin parlaklık kazanmasına, cildin kırışıklıklarının giderilmesine, yaşlanmayı geciktirici etki oluşturur. Avrupa ülkelerinde çok sık olarak kullanımı sağlanan soğan maskesi, kokusuna aldırış edilmeden çok faydalı olduğu için ve sivilce tedavisinde kesin sonuçlar belirttiği için kullanımı bir hayli fazladır. Soğan maskesi Uzman kişiler tarafından kullanımı önerilen, ciltteki problemlerin yok edilmesine ve pürüzsüz bir cilt yapısı oluşturmaya fayda sağlayan doğal bir maske olarak belirir. Bu makalemizde sizlere doğal olarak elde edilen soğan maskesinin nasıl yapılacağı hakkında detaylarla bilgi vereceğiz, soğan maskesinin yapılışıaşağıdaki gibi olacaktır.

Soğan Maskesi Nasıl Yapılır?
  • Bal
  • Saf su
  • Kırmızı kabuklu kuru soğan
  • Taze yulaf ezmesi ile soğan maskesi hazırlanacaktır.
Soğan maskesi hazırlamak için yapılması gereken, yulaf ezmesini bir kâse içerisine almak ve üzerine de kaynar su ilave ederek bir yandan da kabukları soyulan soğanları kökleriyle blenderden geçirerek yulaf ezmesinin üzerine eklemek olacaktır. Bu işlemin sonrasında sıcak olan karışımın içerisine bal ilave ederek soğan maskesini hazır hale getirmiş oluyoruz. Hazırlanan soğan maskesi kullanım için hazır durumdadır. Bu maskeyi düzenli olarak cildinize uyguladığınızda cildinizde oluşan pürüz, akne, siyah lekeler ve sivilce oluşumları yok edilerek cilde güzel bir görünüm sağlanacaktır.

Soğan Maskesi Kullanım Uyarısı!

Soğan maskesini haftada 2 kez olarak şekilde cildinize uygulamanız gerekmektedir. Fakat cildinizde akne sorunu yaşıyorsanız eğer ve soğan maskesiyle 1 ay içerisinde hala sonuç görülmediyse, bir dermotoloğa başvurmanızda fayda olacaktır. Ciltte aşırı oranda sivilce problemi olan kişilerin hormonsal bozukluk sorunları olabilir. Doktorunuz bu hususta size yardımcı olacaktır.

Soğan Maskesi Yorumları

soru

Özlem

19 Mayıs 2024 Pazar

Bende daha önce kullanmıştım bunu fakat kokudan dolayı çok bunaldım ben katkısız keratin maske kullanıyorum çokta memnunum

Cevap yaz
cevap

Demiröz

03 Eylül 2018 Pazartesi

Soğan maskesi, Yağlı ciltlerde oluşan sivilceler için kür şeklinde uygulanır. Kokusu çok olabilir. Sizi bu koku rahatsız eder. Dışarı çıktığınız da felan etrafa kötü kokular bırakır. Soğan kürü de çok kullanırsanız alerji kızarıklık yapabilir. Bu tür kürlerle uğraşmak yerine bence işin uzman dermatoloji doktorlarına giderek sizin ciltdinize uygun tedavi uygulatın

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Soğan Alerjisi Nedir?

Soğan Alerjisi Nedir?

Haber Bülteni

Güncel

Soğan Doğrama Çeşitleri ve Yöntemleri

Soğan Doğrama Çeşitleri ve Yöntemleri

Güncel

Soğan Çeşitleri Türleri ve Özellikleri

Soğan Çeşitleri Türleri ve Özellikleri

Güncel

Soğan Kokusu Nasıl Önlenir?

Soğan Kokusu Nasıl Önlenir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6