Sivilceler İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sivilceler İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sivilceler İçin Soğan Kürü, Soğan kürü miyom rahatsızlığında, polikistik over belirtilerinde, iyi huylu prostat büyümesinde, kıl dönmesi oluşumunda, hamile kalmak istenildiğinde, menopoz dönemlerinde ve buna benzer olan rahatsızlıklarda tedavi amacıyla kullanılan bitkisel bir kür olarak bilinmektedir. Soğan evlerde yemekler içerisinde kullanılan sebze olmanın haricinde, içerisinde var olan B vitamini, A ve C vitamini, iyot maddesi, silis maddesi, fosfor maddesi ve kükürt maddesi gibi maddeler antibiyotik görevi yapan içerikler, hazmı kolaylaştıran fermentlere sahip olan şifalı kür olarak bilinmektedir. Soğan tüketimi fazla olan ülkeler genel olarak kanser hastalığı için daha az etkiler oluştuğu belirlenmiştir. Soğan sadece yemeklerde kullanımı olmamakla birlikte cilt sağlığı için, sivilceleri gidermek için kullanımı sağlanmaktadır. Evlerinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz sivilceler için soğan kürü düzenli olarak kullanımında ciltte meydana gelen sivilceleri yok edecektir.

Sivilceler İçin Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sivilceler için soğan kürü hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler:
  • 2 adet orta boy kuru soğan
  • 2 bardak saf su.
Sivilceler için soğan kürü hazırlanacak olan soğanları kabukları kırmızı olan, mor olan veya beyaz kabuklu olan soğandan tercih etmeseniz sivilceler için daha sağlıklı bir soğan kürü olacaktır. Bu soğanlar sivilceler için hazırlanacak olan kürde etkili olmaz. Bizim soğan küründe kullanacağımız soğanlar yemeklerde kullanılan normal kuru soğan olacaktır. Soğanı kök ve kabuğuyla beraber kullanacağımızdan dolayı soğanları güzelce yıkayarak sirkeli suyun içerisinde bir süre bekletmek gerekir. Bu şekilde soğanlar dezenfekte olmasını sağlarız. Sivilceler için soğan kürümalzemelerini hazırlanan suyu ilk önce bir tencerenin içine alalım, suyu ocağın üzerinde kaynamasını bekleyelim. Su kaynadıktan sonra kuru soğanı dört eşit parçaya bölüp kaynamakta olan suyun içine ilave edelim. Bu şekilde yaklaşık olarak 15 dakika kadar soğanların kaynaması gerekir, soğan suyu kürünü bu süre içerisinde hazır edecektir. Soğan suyu kürü kullanılması için kaynadıktan sonra biraz ılınmasını beklemek gerekir.

Sivilceler İçin Soğan Kürü Nasıl Uygulanır?

Soğan suyu kullanılarak hazırlanan sivilceler için soğan kürü, sağlık sorunlarına fayda oluşturması açısından en az altı ayda bir kez 15 gün kadar uygulanmalıdır. Bu süreyi geçirmemeye dikkat etmek gerekir. Hazırlanmış olan soğan suyu kürünü ılık olarak kullanmak gerekir. Öğle yemeklerinden ve akşam yemeklerinden on dakika önce bir bardak içmek fayda sağlayacaktır. Sürekli olarak içeceğiniz soğan suyu kürü taze olarak tüketilmesi uygun görülür. Soğan suyu kürünü oluşturmak için mutlaka evlerde yemekler için kullanılan soğandan oluşturulması gerekir. Kullanılacak olan soğanların dış kabuğu kuru ve taze olması gerekmektedir. Çimlenmiş ve köklenmiş olan soğanlar, soğan suyu kürü için uygun değildir. Sivilcelerin giderilmesinde kullanılan soğan suyu kürü akşam saatlerinde evdeyken kullanılması uygun olacaktır. Bunun haricinde kullanılması gerekiyorsa eğer soğanın uygulanan bölgede aşırı derecede koku oluşturacağı unutulmamalıdır. Soğan kürü düzenli olarak kullanıldığı vakit ciltte oluşan sivilceleri bir nebzede olsa yok ediyor fakat bu kullanım şekli 6 ay aralıklarla 15'er gün süreyle uygulanmasında fayda sağlayacaktır. Ciltte oluşan bütün sivilceler kısa bir zaman içerisinde etkisini yitirecektir. Eğer soğan kürü yan etki oluşturuyorsa Uzman bir dermatoloğa görünmenizde fayda olacaktır.

Sivilceler İçin Soğan Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Soğan Kabuğunun Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kabuğunun Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Arpacık Soğan Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Arpacık Soğan Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Böreği Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Böreği Tarifi ve Malzemeleri

Fransız Soğan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Fransız Soğan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Kuru Soğan Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kuru Soğan Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Soğan Mildiyösü Belirtileri ve Tedavisi

Soğan Mildiyösü Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6