Soğan Kürü ile Zayıflama Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Soğan Kürü ile Zayıflama Yöntemleri

Soğan kürü ile zayıflama, günümüzde zayıflama amacıyla çeşitli kürler uygulanmaktadır. Bunların arasında en yaygın şekilde uygulanan yöntem soğan kürü ile zayıflamaktır. Bu yöntemin faydası bilimsel olarak da tespit edilmiştir. Soğan herkesin bildiği gibi genel sağlık açısından çok yararlı bir sebzedir. Diyette mutlaka soğana yer vermelisiniz. Bu kür soğan suyu çorbası, soğan kürü, soğan çorbası diyeti olarak da bilinir. Soğanın sade olarak yenmesinden ziyade bu şekilde suyunun zayıflamada kullanılmasının önemli bir nedeni vardır. Soğan kesilince içindeki uçucu enzimler kaybolmaktadır. Bu yüzden soğan kürü ile zayıflama etkili bir yoldur. Ayrıca soğanı direkt yemekten daha kolay uygulanır. Vücutta toksinlerin atılmasını sağlar, metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı şekilde zayıflamayı sağlar.

Soğan kürü nasıl yapılır?

Soğan kürü hazırlamak için 2 adet orta boy soğanı kabuklarını soyarak, kaynayan 1 litre suyun içinde kaynatıyoruz. Bunu 5 dakika kadar kaynama halinde bekletiyoruz. Daha sonra soğan kürünü ılıtarak, yemeklerden 15-20 dakika önce 1 bardak içiyoruz. Bu şekilde aç karnına içilen soğan suyuyla iştahınız kesilecek, aynı zamanda metabolizma hızlandığından daha kolay zayıflayacaksınız.

Soğan kürü ile zayıflama nasıl uygulanır?

Soğan suyu kürünün etkisini göstermesi için, 6-8 hafta kadar düzenli şekilde uygulanması gerekir. Bunun kullanımı sadece toksinlerden arınmak için olursa, 15 gün kadar yapılması yeterli olur. Hazırlanan soğan kürü en fazla 72 saat etkisini muhafaza edebilir. Bu süreden sonra yenisinin hazırlanması gerekiyor. Ancak soğan kürü ile zayıflama isteyenler, bunu klorsuz suyla hazırlasınlar. 3 gün soğan kürü uygulandıktan sonra, 1 gün ara verilmeli ve yeniden 3 gün uygulanmalıdır. Bu şekilde 6-8 hafta uygulanırsa, uygulama başarılı sonuçlar verir. Yeniden yapmayı isteyenler buna 10 gün ara vererek aynı şekilde tekrar başlayabilir.

Soğan Kürü İle Zayıflama Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Soğan tansiyonu yükseltir  mi?

Soğan tansiyonu yükseltir mi?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Lale Soğanı Nasıl Saklanır?

Lale Soğanı Nasıl Saklanır?

Soğan Kabuğu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kabuğu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karacabey Soğanı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karacabey Soğanı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Tozu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kürünün Zararları Nelerdir?

Soğan Kürünün Zararları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6