Soğan Suyuyla Saç Uzatma
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Soğan Suyuyla Saç Uzatma

Soğan Suyuyla Saç Uzatma, Saç uzatmak hemen hemen her genç kızın sıkıntılarından biri olmaktadır. Saç uzatmak maalesef her kadının başlıca saç sorunu olmaktadır. Kırılır, küser, boyatırız, yanar, kestirmek zorunda kalırız ve istediğimiz uzunluğu elde edemeyiz. Bu işlemleri uyguladıktan sonra zaten saç uzaması yavaşlayarak hiç uzamıyormus gibi bir durum yaratır. Beslenmeyle de alakalı olup uzaması ama en çok yaptırdığımız işlemlerden dolayı uzatılamamaktadır. Ben de şu an bir kısa saç mağduru olarak artık yeter diyerek işe uygulama yaparak başladım. Tanıdığım biri bu yöntem sayesinde saçlarını baya uzattı o yüzden güvenerek bu tarifi vereceğim. Bir de saç kremi kullanılmasına gerek kalmayacak diyebilirim çünkü yumuşacık ve ışıl ışıl bir saça sahip olacaksınız uygulamadan sonra.

Malzemeleri
  • 1 adet orta boy soğan
  • 1 adet cezve
  • Soğanın üzerini geçecek kadar içme suyu.
Nasıl Yapılır?

Cezveye soğanınızı bölerek koyun, üzerini geçecek kadar suyunuzu ekleyin ve kaynatın 4-5 dk kaynadıktan sonra hafıf ılındıktan sonra ilk önce saç diplerinize daha sonra uçlarınıza dökerek bone takıp 1-2 saat bekletin ve şampuanınızla yıkayn.

Haftada 1-2 kere yapmak yeterli olmaktadır. Soğan hiçbir yan etkiye ya da alerjiye sebep olmadan saçların uzamasını sağlıyor. Soğan suyunu saçın diplerine sürmek ve soğan yemek saç dökülmesini azaltmaktadır ve kafa derisi ile ilgili oluşabilecek sorunları da önleyerek ortâdan kâldırır. Ayrıca, saçların erkenden beyazlamasını da yavaşlatmaktadır. Soğanda bulunan bol miktardaki sülfür sebebi ile, soğan suyu kafa derisine sürüldüğünde kan dolaşımını hızlandırıyor ve saçların uzaması için lazım olan kolajen dokularının üretimini arttırıyor. Sogan suyu Soğan suyunu bir mikserde doğrayacağınız soğanlardan kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Soğan Suyuyla Saç Uzatma Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Lale Soğanı Nasıl Saklanır?

Lale Soğanı Nasıl Saklanır?

Soğan tansiyonu yükseltir  mi?

Soğan tansiyonu yükseltir mi?

Haber Bülteni

Güncel

Soğan Kürü ile Zayıflama Yöntemleri

Soğan Kürü ile Zayıflama Yöntemleri

Güncel

Soğan Kaç Kalori?

Soğan Kaç Kalori?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6