Miyom İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
20 Haziran 2024 Perşembe

Miyom İçin Soğan Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Miyom için soğan kürü uygulamak, küçük ve orta ebatlı olan miyomlarda yarar sağlayacaktır. Miyomlar, doğurganlık çağındaki her beş kadından birinde meydana gelen tümörlerdir. Genelde kanser riski taşımazlar ve iç üreme organlarının bulunduğu pelvis bölgesinde görülürler. Rahimde ve rahim ağzında yerleşirler. Miyomların kesin sebebi bilinmese de hormonal düzensizlikler, genetik faktörler veya çevresel etkilerin bunda etkili olduğu düşünülmektedir. Miyomlar, adet kanamalarının daha ağır geçmesine, kanamaların daha fazla olmasına, düzensiz kanamalara ve ağrılara sebep olabilir. Miyomlar her zaman bu belirtileri göstermeyebilir. Bu yüzden yılda bir kez bile olsa soğan kürü uygulamanız, korunmak için oldukça yararlı olacaktır.

Miyomlar İçin Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürümüzü hazırlamak için gerekli olan malzemeler:

  • İki bardak klorsuz su
  • Bir adet yemeklik kuru soğan

Öncelikle kuru soğanın kabuğu açık kahverengi olan soğandan seçmelisiniz. Kabuğu kırmızı, beyaz ya da mor olan soğanlar bu kürün yapımında kullanılmaz. Kullanacağınız soğanı yıkayarak, sirkeli bir suyun içerisinde birkaç dakika bekletmelisiniz. Bu şekilde soğanın dezenfekte olmasını sağlarsınız. Suyu bir tencereye doldurarak, ocağın üzerinde kaynatınız. Soğanın kökünü ve kabuklarını soymadan dört parçaya bölüp kaynayan suyun içine atınız. Bu şekilde yaklaşık beş dakika kadar kaynatmanız kürün hazır hale gelmesini sağlayacaktır. Kürün kullanılması için biraz ılımasını bekleyiniz.

Soğan Kürü Nasıl Uygulanmalıdır?

Hazırlamış olduğunuz soğan kürü ılık olarak tüketilmelidir. Yemeklerden yaklaşık on dakika önce bir bardak içmeniz yeterli olacaktır. Bu soğan kürünü en fazla 15 gün süreyle kullanmalısınız. Yeni bir uygulamayı 6 ay sonra yapmalısınız. Bu uygulama büyük çaplı miyomlarda fayda sağlamaz. Büyük çaplı miyomlarda mutlaka tıbbi destek almalısınız. Tükettiğiniz kürü her gün taze olarak hazırlamanız daha etkili olacaktır.

Ekstra Bilgiler ve Öneriler

Soğan kürünün yanı sıra sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve düzenli doktor kontrolleri yaptırmak da önemlidir. Ayrıca, soğan kürünü uygularken herhangi bir yan etki veya rahatsızlık hissederseniz, kür uygulamasını durdurmalı ve doktorunuza danışmalısınız. Unutmayın ki doğal yöntemler her zaman tıbbi tedavinin yerini tutmaz ve ciddi durumlarda profesyonel sağlık hizmeti almak gereklidir.

Miyom İçin Soğan Kürü Yorumları

soru

nil

30 Nisan 2024 Salı

Merhaba hocam bende 6m büyüklükte miyomvar sogan kürü nün etkisi olurmu ve nasıl kullanmalıyız

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Merhaba Nil,

Soğan kürü doğal bir yöntem olarak bazı kişilerde fayda sağlayabilir, ancak bu tür alternatif tedavi yöntemlerini kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışmanızı tavsiye ederim. Doktorunuzun önerileri doğrultusunda hareket etmek en sağlıklısı olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.

soru

Mahizer

03 Mayıs 2024 Cuma

Merhaba hocam bende 9cm ve 7 cm olmak üzere iki tane ve bir kaç tanede ufak miyomlar var doktor ameliyat diyor ancak ben korkuyorum Sogan suyu fayda eder mi

Cevap yaz
cevap

Tecimer

10 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba Miyom için soğan kürü, uygulamak, küçük ve orta ebatlı olan miyomlarda yarar sağlayacaktır. Miyomlar doğurganlık çağında gelen her 5 kadından birinde meydana gelen tümörlerdir. Bunlar kadınlar genelde kanser riski taşımazlar. İç üreme organlarının bulunduğu pelvis bölgesinde oldukça görülür. Sizin miyomunuz çok büyük olduğu için doktorunuzu dinleyin ameliyat olun derim.

soru

Fatma

13 Nisan 2024 Cumartesi

Hocam. Bende 5 ve 3 cm iki miyom var. Soğan kürü uyguluyorum. Faydası olurmu. Kürden hemen sonramı doktora gitmeliyim

Cevap yaz
cevap

Barıkhan

03 Eylül 2018 Pazartesi

Merhaba, soğan kürünün yazıda da belirtildiği gibi çok büyük faydaları bulunmaktadır. Bir süre kürü kullandıktan sonra doktora giderek faydası olmuş mu yoksa olmamış mı bunu test edebilirsiniz. Bu kürü biraz daha uzun bir süre denemeniz tavsiye edilmektedir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Soğan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Soğan Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kabuğu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Soğan Kabuğu Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Polikistik Over Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Polikistik Over Soğan Kürü Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6